TIPY NA VÝLETY

Kde se dobře najíst?

CAKIR'S BURGER 

V případě, že vás dožene hlad nebo jednoduše dostanete chuť na něco výtečného, doporučujeme navštívit Cakir's Burger. Výhodou je i rozvoz, takže si můžete nechat doručit burgery přímo do Vilky Adélka.

Bližší informace naleznete zde:

https://www.cakirs.cz

NEJEN PÁREK

Není párek jako párek. V nejen párku vám připraví párek tak, jak jste ho možná ještě nejedli. Nápaditě, neotřele a výborně. V nabídce naleznete také hranolky na tenký řez nebo slider.

Vyrazit sem můžete i pěšky zámeckým parkem.

Bližší informace naleznete zde:

https://www.facebook.com/nejenparek

PIVOVAR ZLOSIN

Co by kamenem dohodíte se nachází pobočka lokálního pivovar s téměř 100 letou tradicí. Můžete se zde občerstvit nebo si vzít pivo s sebou ke grilovačce k nám na zahradu. K pivnímu baru Zlosin od nás dojdete za cca 10 minut.

Bližší informace naleznete zde:

https://pivovarzlosin.cz

Kam za dobrodružstvím ?

AREÁL KOUTY Horské centrum zábavy a sportu

Areál Kouty je továrnou na zážitky, který doporučujeme navštívit jak v letních, tak v zimních měsících. Pokud vás láká navštívit horní nádrž Dlouhé stráně a rádi by jste měli z této návštěvy opravdu maximální zážitek - můžete si na cestu zpět půjčit koloběžky a úžit si 17-ti km dlouhý sjezd. 

Pokud si přejete prozkoumat Jeseníky opravdu důkladně a máte na to "jen" týden. Můžete si na své zkoumání půjčit například elektrokolo, které vám pomůže překonat nejeden kopec. 

Zajímavým programem pro děti pak bude bezpochyby naučná stezka Rysí skála nebo Rozhledna u Medvěda. 

Bližší informace naleznete zde:

https://kouty.cz/naucna-stezka-a-rozhledna/

VŘESOVÁ STUDÁNKA

Vřesová studánka je pramen na jižním úbočí Červené hory na hlavním hřebenu Jeseníků ve výšce 1290 m n. m. Jsou zde překrásné výhledy na severně se rozkládající Keprník a na blízký vrchol Vozky a na Spálený vrch.

Doporučujeme autem dojet na Červenohorské sedlo a odtud pokračovat už pěšky nenáročnou trasu dlouhou cca 4 km. 

Ke studánce se váže pověst o lesníkovi, jelenovi a léčivé vodě. ROZHLEDNA BUKOVKA

624 m n. m se nachází rozhledna Bukovka, na kterou od nás dojdete příjemnou procházkou dlouhou cca 3 km. Pak už jen 111 schodů a můžete se kochat krásnou krajinou. S odvahou a sportovním kočárkem to zvládnete i s prťatama - jen doporučujeme vyrazit po žluté trase ze "Skalní krčmy", pro pohodlnější napojení se na tuto trasu přidáváme mapku s doporučenou trasou.

TERMÁLNÍ PARK VE VELKÝCH LOSINÁCH

Termální park je jediný svého druhu v České republice, kde se využívají přírodní léčivé zdroje z lázní Velké Losiny. Můžete vyzkoušet devatero termálních bazénů a vodních atrakcí, pohybové aktivity, masáže nebo pobyt ve čtyřech typech saun.

Pro vaše děti zde najdete dětský koutek Termíkův dětský svět, Dětské hřiště nebo také animační programy.

Bližší informace naleznete zde:

https://www.termaly-losiny.cz


RUČNÍ PAPÍRNY VELKÉ LOSINY

Ruční papírny mají pro návštěvníky připraveno spoustu aktivit. Můžete si zde vyrobit vlastnoruční list papíru, zúčastnit se tvůrčí dílny s lektory nebo absolvovat speciální večerní prohlídky a pravidelné sezóně výstavy v galerii Muzea papíru.

Základní prohlídkový okruh pro návštěvníky je veden nejatraktivnějšími částmi manufaktury a je možné ho shlédnout celoročně. Jeho prohlídka trvá přibližně l hodinu, probíhá ve skupinách s odborným výkladem průvodce. Rezervaci prohlídky lze uskutečnit prostřednictvím on-line rezervačního systému nebo v informačním centru Muzea papíru.  

Bližší informace naleznete zde:

https://www.rpvl.cz/cz/

PRADĚDOVO MUZEUM V BLUDOVĚ

Pradědovo dětské muzeum představuje Jeseníky hravou, zábavnou a interaktivní formou. Spojuje v sobě poznání všemi smysly. Expozice nabízí hry o přírodě, historii a řemeslech Jeseníků. Dozvíte se, jaké známé osobnosti z hor pod Pradědem pochází, ochutnáte tradiční místní speciality.

Součástí Pradědova muzea je i zahrada s venkovními atrakcemi. 

Bližší informace naleznete zde:

https://www.pradedovomuzeum.cz